Lokálnost, udržitelnost, jedinečnost či úcta k přírodě. Nejen toto je filozofie, kterou se řídí rodina Saahs z rakouského Wachau, jenž vyrábí naši biodynamickou kosmetiku dieNikolai. Ta díky unikátnímu složení jedinečných přírodních surovin z ekologického zemědělství a certifikaci Demeter, kterou nese již po 50 let, pomáhá vracet pokožce její přirozenou sílu a současně chrání pleť i pokožku. Samotná výroba kosmetiky nezanechává ekologickou stopu. To se odráží v používání zcela přírodních složek či celostním přístupu v pěstování potřebných surovin a ingrediencí, taktéž v šetrné výrobě či ekologickém balení kosmetických produktů.
Vinařská rodina Nikolaihof pochází z Wachau, ze slunné oblasti Dunaje, kde již staří Římané před 2 000 lety zakládali své nejlepší vinice. Z kvalitních zdrojů a s láskou k přírodě se zde už po staletí vyrábějí vysoce kvalitní produkty. Již více než 50 let se přitom vinařství Nikolaihof, jako jedno z prvních vinařství na světě, ztotožňuje s antropozofickou filosofií doktora Rudolfa Steinera.
S certifikátem Demeter splňujeme nejpřísnější podmínky v biodynamice na celém světě a s hrdostí se můžeme hlásit k průkopníkům v oblasti kvality a trvale udržitelného rozvoje. Biodynamické zemědělství v Nikolaihofu nechápeme jako způsob výroby, nýbrž jako komplexní způsob života, který se odráží ve všech oblastech našeho bytí. Nejvyšším principem přitom je, abychom do zemědělství vkládali co možná nejvíce síly a energie. A to také díky tomu, že minimálně zasahujeme do přirozených procesů v přírodě.
Chcete vědět více o místě, odkud pochází biodynamické produkty kosmetiky dieNikolai? Přečtěte si zde
Martin Saahs
„Otec zakladatel“ biodynamické kosmetiky dieNikolai. Právě v jeho hlavě se zrodila myšlenka, že vytvoří kosmetické produkty založené na oleji z hroznových jader, který si sami pěstují ve svém vinohradu. Jeho motivací i cílem rovněž bylo, aby úplně všechny produkty dosáhly na nejvyšší stupeň biocertifikace – certifikaci Demeter. A tak v roce 2016 vznikla biodynamická kosmetika dieNikolai. Martin je mladší syn rodiny Saahs a již od dětství pomáhal na statku se vším, co bylo potřeba. Poté se vydal do světa a studoval ve Vídni a americkém Chicagu. Po úspěšném zvládnutí univerzity cestoval a věnoval se v zahraničí mezinárodnímu obchodu. Až v roce 2014 se rozhodl vrátit do rodného Wachau a během rodinné debaty se rozhodl, že využije svých nasbíraných zkušeností i biodynamických regionálních surovin a vytvoří výjimečné kosmetické produkty. Po dvou letech usilovné práce byla biodynamická kosmetika dieNikolai na světě! Ve firmě má na starost především oblast pěstování a sklizeň surovin, vývoj nových kosmetických produktů či přednášek a školení na nejrůznějších místech (i v České republice).
Více informací o Martinovi se dozvíte také v článku Vznik biodynamické kosmetiky dieNikolai.
Günter Stoffelbauer
Nenápadný, ale o to zásadnější hybatel při vzniku a vývoji biodynamické kosmetiky dieNikolai. Günter je dlouholetý kamarád a spolužák Martina Saahse. Proto, když se Martin v roce 2014 rozhodoval, zda se pustí do projektu, oslovil nejprve Güntera, jestli s ním nechce spolupracovat na vývoji kosmetických produktů založených na regionálních surovinách. Tou dobou ještě pracoval Günter v nejmenované korporátní firmě konvenční kosmetiky, a jelikož si rok od roku více uvědomoval, že touto cestou opravdu nechce pokračovat, s radostí Martinovu nabídku přijal. V biodynamické kosmetice dieNikolai má na starost především kontakt se zákazníky a oblast marketingu.
Více informací o Günterovi se dozvíte také v článku Günter Stoffelbauer aneb Spoluzakladatel biodynamické kosmetiky dieNikolai.
Vysoce kvalitní přísady z certifikovaného biodynamického zemědělství, nejlépe z místního regionu - to je zdravá filozofie firmy. Suroviny jsou zpracovávány ručně šetrným způsobem. Při tom se zcela obejdeme bez emulgátorů z palmového oleje a bez ropných derivátů (parabeny apod.), aniž bychom museli slevovat z účinku nebo ze složení produktů. Je to sice velká výzva, ale s radostí ji přijímáme. Často používáme suroviny, na jejichž blahodárné účinky se už dávno zapomnělo. Mnohé z nich jsou v dnešní době nahrazeny moderními produkty z laboratoří, což považujeme za velkou škodu, neboť v našich vinicích ve Wachau a v celém regionu existují skutečně fascinující rostliny.
Více o našich ingrediencí se dozvíte v sekci Naše suroviny.
Při získávání certifikátu Demeter pro nás není důležité to, abychom nashromáždili co možná nejvíce diplomů a ocenění. Zvolili jsme proto ty nejpřísnější certifikace, aby Vám mohli zaručit jistotu ohledně obsažených látek, původu a zpracování. Základem biodynamického zemědělství Demeter je antropozofická myšlenka doktora Rudolfa Steinera – odpovědnost každého člověka za svoje činy a konání nejen vůči lidem, ale i vůči přírodě a současně i poznání, jak se tyto důsledky komplexně projeví na přirozených procesech v přírodě. V podstatě jde o to, aby se do přírody zasahovalo co možná nejméně, aby tak nebyla narušena cirkulace energie ve vesmíru.
Certifikát Demeter je díky své komplexnosti a dalšímu dynamickému vývoji jedinečným způsobem upraven tak, aby odpovídal výzvám dnešní doby. Mimo jiné je kupříkladu zakázáno používání minerálních olejů, benzolu nebo hexanu, butylenglykolu nebo propylenglykolu, používání genové techniky a nanočástic, radioaktivní ozařování nebo plynování.
V čem je tedy certifikace Demeter tak unikátní? Přečtěte si zde
Náš certifikát Demeter platný pro rok 2020 najdete ZDE.
Na náš biocertifikát, který musí mít automaticky každá firma s biodynamickými produkty, se můžete podívat ZDE.
U všech obalů vždy preferujeme pouze přírodní materiály. U obličejových krémů se vždy používají místo plastových kelímků výlučně skleněné kelímky. Víčka jsou vyrobena ze dřeva italských buků. Rovněž i obalové kartony, jakož i prospekty jsou vyrobeny výhradně z papírů s certifikací FSC. Tato certifikace zaručuje, že veškeré plochy, které produkují dřevo na výrobu víček, budou opět znovu zalesněny. Většina materiálů je rovněž vytištěna na 100 % recyklovaném papíru.
Říká se, že pokožka je zrcadlem duše - přitom je tento náš největší orgán v moderním, hektickém světě často vystavován velkému počtu agresorů, proti nimž se musí chránit.
Vliv na stav naší pokožky nemá jen prostředí, ve kterém pracujeme a žijeme, ale zejména znečištění ovzduší, ultrafialové záření, stres, nedostatek spánku, a osobní životní styl včetně stravy.
Přečtěte si více v sekci kosmetických produktů pro péči o pleť.