Původ biodynamické kosmetiky dieNikolai

Původ biodynamické kosmetiky

Biodynamická kosmetika dieNikolai a její původ – rozhovor s Mag. Birgit Seyr

V minulém článku jsme Vám přinesli podrobnější informace ohledně přípravy našich biodynamických produktů (více ZDE). V tomto rozhovoru s Mag. Birgit Seyr, jedinou osobou, která připravuje naši biokosmetiku, máme jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí její „laboratoře“. A zjistit tak více informací o celém procesu ruční přípravy, o konzervaci našich produktů nebo o nejpřísnější bio certifikaci Demeter.


Bioprodukty a biokosmetika se stávají stále více oblíbenějšími – jaký je ale rozdíl mezi přírodní (bio)kosmetikou z drogerie a biodynamickou kosmetikou, kterou vyrábíte?

Pokud jde o suroviny, důsledně si vybíráme pouze to nejlepší a nejkvalitnější, co existuje. Olej z hroznových jader a další použité suroviny, jež mají certifikaci Demeter, pocházejí z rakouské oblasti Wachau. Jelikož se jedná o regionální potraviny, které není možné dlouhodobě skladovat, může se stát, že některé suroviny nebudeme mít vždy k dispozici. Konvenční kosmetika, nebo jinak kosmetika z drogerie, využívá „lacinější“ suroviny jako je například sójový olej. Tento olej je organický, ale pěstuje se v průmyslových monokulturách za použití nejrůznějších chemických prostředků.

U biokosmetiky, jež vyrábím, nepoužívám suroviny, které nejsou nezbytně nutné (např. suroviny, co tvoří jemnější konzistenci krémů nebo které jim dodávají příjemnější vůni). Tyto látky jsou ale v konvenční kosmetice povoleny a hojně užívány. Jedná se například o konzervační látky, vitamínové doplňky nebo palmový olej. Dále v našich bioproduktech také nenajdete exotické a tropické ingredience, místo toho se zaměřujeme na regionální suroviny, na jejichž účinky se již možná (bohužel) zcela zapomnělo. Například místo bambuckého másla používáme Ghí máslo nebo místo karnaubského vosku používáme regionální včelí vosk. Bioprodukty jdou správným směrem, ale po opravdu jedinečných ryze přírodní produktech musíte mnohem více pátrat.

 

Co je na biodynamických produktech zvláštního nebo speciálního? Na co si musíte při výrobě bioproduktů dávat pozor?

Jelikož se jedná o přírodní složky, tak jednotlivé ingredience během roku nejsou vždy stejné. Krémy připravované v zimě se liší oproti letním krémům ve své konzistenci, vůni i barvě. To je způsobené přírodou, kupř. krávy dostávají během roku jiné jídlo, a proto i domácí smetana se liší. Nebo divoká růže voní někdy více květinově nebo sladce v závislosti na slunečním svitu. A to je pro mě největší výzvou – připravit bioprodukty tak, aby měly správnou konzistenci, barvu i vůni a byly s nimi zákazníci spokojeni.

 

Téma konzervace se v kosmetice také často řeší. Často slyšíme, že alkohol použitý v kosmetických produktech vysušuje pleť. Jak je to tedy s použitým alkoholem v biodynamických produktech dieNikolai?

Jako vždy zde platí pravidlo: „Dávka určuje účinek“. Množství alkoholu s certifikací Demeter v našich produktech je přiměřené a přizpůsobené tak, aby poskytlo dostatečnou konzervaci a zároveň, aby ji naši pleť dobře snášela.

 

Jaký z našich produktů a z jakého důvodu je pro Vás nejoblíbenější?

Největšími favority z této kosmetiky jsou pro mě rozhodně Intenzivní pleťové sérum – Výběr ze zlatých hroznů, které má nejvyšší koncentraci hroznového oleje – 40 %, díky kterému je pleť jemnější a dokonale vyživená. Dalším mým oblíbencem je Oční sérum – Pomněnkové oči, protože podíl „vinných slz“ zaručuje okamžitý účinek a pohled se ihned rozjasňuje. 

Pokud byste se rádi dozvěděli více informací o použitých surovinách, navštivte stránku Naše suroviny, kde se o každé ingredienci dozvíte jak z hlediska účinku, tak i v jakém našem přírodním produktu je obsažena. Samozřejmostí je, že kdybyste měli jakékoliv jiný dotaz nebo připomínku, napište nám na mailinfo@biodynamickakosmetika.cz a my Vám v co nejbližší době odpovíme.

 

Krása každý den. Přirozeně.

Text přeložen z: https://www.dienikolai.at/blog/labordienikolai/